ItS SKIN

Esileht / TUUMAPOMMIKINDEL SOOROHI - uudne komponent näohoolduses

TUUMAPOMMIKINDEL SOOROHI - uudne komponent näohoolduses

TUUMAPOMMIKINDEL SOOROHI - uudne komponent näohoolduses

27.11.2019 / 0 kommentaari
TUUMAPOMMIKINDEL SOOROHI - uudne komponent näohoolduses

Hiinas tuntakse soorohtu (Houttuynia cordata) kui kalalõhnalist taime, Jaapanis kui mürki blokeerivat taime, inglise keelest tõlgituna hoopiski kui sisalikusaba, südamelehte ja piiskopi umbrohtu. Looduslikult levib ta Himaalajast Jaapanini ning kasvab 20-80cm kõrguseks.

Alguses kasutati kerge kala maitsega soorohu lehti ja juuri ainult toidu valmistamisel. Veidi aja pärast avastati taime raviomadused ning seda hakati manustama kopsupõletike ja teiste hingamisteede haiguste puhul. Hiinas sai soorohi ravimtaimede superstaari nime, kui see kaasati SARSi raviskeemi.

Jaapanis on teadaolevalt soorohi esimene taim, mis hakkas uuesti kasvama pärast Hiroshima tuumapommi katastroofi. Taim on väga visa ning heade regeneratiivsete omadustega.

Rahvameditsiinis leevendatakse soorohuga erinevaid haiguseid. Soorohi sisaldab kaaliumit, magneesiumit ja naatriumit, mis reguleerivad vererõhku ning diureesi. Tugevdab immuunsust stimuleerides lümfotsüütide tekkimist. Omab allergiat ja astmat vaigistavat toimet, kuna blokeerib histamiini. Sagedamini kasutatakse düsenteeria, põiepõletiku, nohu ja põskkoopapõletiku, kõrge vererõhu, tursete, mädapaisete puhul ning toksiinide eemaldamiseks kehast.

Soorohul on antibakteriaalsed omadused, mistõttu kasutatakse seda palju probleemsest nahast tingitud vaevuste vähendamiseks. On täheldatud, et soorohi võitleb väga hästi aknet põhjustavate Propionibacterium acnes ja Staphylococcus epidermidis bakteritega. Tugevdab kapillaare, stimuleerib naharakkude uuenemist ning neutraliseerib vabasid radikaale. Kasutatakse veel haavade ravimisel ja putukahammustuste puhul. Koreas lisatakse soorohuekstrakti paljudesse seepidesse, ihupiimadesse ja kreemidesse.

 

Power 10 Formula Soorohuseerum

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kasutatud materjalid:
http://www.globalhealingcenter.com/benefits-of/dokudami
http://www.dokudamihealing.com/qa.htm
http://www.naturalwellbeing.com/learning-center/Houttuynia_Herb
 

 

 

 

 

 

Kommentaarid