ItS SKIN

Esileht / Pärmiekstrakt kergitab naha elujõudu

Pärmiekstrakt kergitab naha elujõudu

Pärmiekstrakt kergitab naha elujõudu

07.12.2016 / 0 kommentaari
Pärmiekstrakt kergitab naha elujõudu

Vanasti oli kauss pärmiga perekonna reliikvia ning peretütar viis abielludes selle endaga uude koju kaasa. Pärm on üks vanimaid eluvorme meie planeedil ning on juba pikalt olnud üheks toimeaineks ilumaailmas. Pärmist valmistatakse ka spetsiaalse töötlemise teel toidulisandit. Protsessi käigus pestakse ning kuivatatakse pärmi, et eemaldada sealt n-ö halb pärm – Candida Albicans. Puhastatud pärm on aga lisaks paljude mineraalide ja vitamiinide allikale ka hea menstruatsioonivalude puhul ning immuunsussüsteemi tugevdamiseks.

Pärmiekstrakt on kontsentraat, mida saadakse pärmi rakuseinte lõhkumisel ja milles on omakorda rohkelt vabu aminohappeid, peptiide, nukleotiide ning B-grupi vitamiine. Nahahooldustoodetes kasutatakse tihti ka Antarktika meredes elava bakteri (Pseudoalteromonas) ensüümi ekstrakti, mis on oma omadustelt pärmiga täpselt samasugune.

Pärmiekstrakt annab nahale elujõudu – niisutab, pehmendab ja hooldab. Pärmivalgud suurendavad kollageeni tootmist nahas ning stimuleerivad naharakkude uuenemist, mistõttu kiireneb ka haavade kinnikasvamine. Aminohapped ning peptiidid elavdavad nahka, aitavad kaasa naha uuenemisele ja säilitavad naha niiskustasakaalu. Nukleotiidid vähendavad kortisooli taset ning soodustavad seeläbi kollageeni sünteesi, kuna kortisool (peamine stressihormoon) pärsib kollageeni tekkimist. 
B-grupi vitamiinid reguleerivad naha rasueritust, parandavad naha vastupanuvõimet väliskeskkonna teguritele ning toniseerivad  nahka. Just tänu suurele B-grupi vitamiinide sisaldusele on pärmi kasutatud ka akne leevendamisel.

Pärmiekstrakt šampoonis või palsamis aitab talveperioodil eriti tüütu staatilise elektri vastu. See sisaldab ka juustele olulisi B-grupi vitamiine. Biotiin aitab luua ja tugevdada juukse proteiinistruktuuri, riboflaviin kontrollib juukse-ja küünekasvu, foolhapet on vaja, et lükata edasi hallide juuksekarvade tekkimist. Seleen on oluline, et juustel säiliks läige ning tugevus.
 

It'S SKINi pärmiekstraktiga seerum ja toonik kuuluvad Lõuna-Koreas enimmüüdavate nahahooldustoodete hulka. 

Kasutatud allikad:
http://www.skinstore.com/yeast.aspx
http://en.angelyeast.com/contents/1309/37817.html
http://www.xbrain.co.uk/nucleotides-promote-new-skin-cell-growth
http://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S0378111907001655?np=y
http://www.diethealthclub.com/health-food/nutritional-yeast.html

Kommentaarid