ItS SKIN

Esileht / Kollageen – tugisammas meie kehas

Kollageen – tugisammas meie kehas

Kollageen – tugisammas meie kehas

09.08.2017 / 0 kommentaari
Kollageen – tugisammas meie kehas

Termin kollageen tuleneb kreeka keelest, kus „kolla“ tähendab liim ja järelliide „gen“ on tootma. Oma olemuselt on aga kollageen valk, mis koosneb aminohapetest - glütsiin, proliin, hüdroksüproliin ja arginiin. Kollageen paikneb sidekoes rakuvaheainena. Eriti palju leidub seda pärisnahas (dermis), mis on meie nahakoe keskmine kiht. Kollageen on rakkudele tugisambaks, nahas hoiab see toonust ning niiskustasakaalu.

Alates 25-ndast eluaastast hakkab kollageeni tootmine meie organismis vähenema, mis omakorda põhjustab naha kuivust, õhenemist ning kortsude teket. Kollageeni tootmise soodustamiseks tuleks vaadata üle oma toitumine, tarbida piisavas koguses vett ning kindlasti ei tohiks unustada C-vitamiini, mis on kollageeni sünteesi üks põhilisi stimulaatoreid.
Enamikes kollageeni sisaldavates nahahooldustoodetes on kasutatud suuremolekulilist (loomade nahast saadavat) kollageeni, mis ei pääse läbi pealmise nahakihi dermiseni, kus seda aga kõige rohkem vaja on. Need tooted aitavad niisutada ning turgutada pealmist kihti ehk marrasnahka.
 
 
Hüdrolüüsitud mere kollageen, mida saadakse aga vetikatest ning kaladest, on väiksemolekuliline ning suudab tungida pärisnahani. Seal aitab see naha niiskust säilitada ning koostöös elastiiniga muudab naha elastsemaks. Kollageen vähendab vananemisilminguid, silub ja noorendab nahka, kaitseb nahka väliskeskkonna mõjude ning toksiinide eest.

It’S SKIN’i hüdrolüüsitud mere kollageeniga sarja toodetega saad tutvuda SIIN.

 

 

 

Kommentaarid