ItS SKIN

Esileht / Imeline lagrits

Imeline lagrits

Imeline lagrits

02.08.2018 / 0 kommentaari
Imeline lagrits
Lagritsa (Glycyrrhiza glabra) kodumaaks on Iraak. Söödav taim kasvab kuni 2 meetri kõrguseks ning annab saaki alles kolmandal aastal. Lagritsa peajuur võib kasvada kuni 4 meetri pikkuseks. Lagritsa juur on väga magus ning seetõttu andiski Hippokrates taimele nimeks magusjuur.
 
Toiduainetööstuses kasutatakse lagritsat kommide, pastilaa, kalja ning gaseeritud vee valmistamisel. Siiski need toiduaineid ei oma päris sellist toimet nagu lagritsajuur, mida kasutatakse nahahoolduses ja rahvameditsiinis. 
 
Rahvameditsiinis
Lagritsajuurt kasutati ravimtaimena juba iidses Hiinas. Meie tunneme seda eelkõige köhasiirupitest ning hambapastadest. Kuid taime kasutusvaldkond on märkimisväärselt laiem. Näiteks kasutatakse seda neeruhaiguste ja gastriidi, reuma ning infektsioonhaiguste puhul, samuti mao ülihappesuse vähendamiseks. Stressi, depressiooni, seeninfektsioonide, menopausi vaevuste (reguleerib östrogeeni taset), tuberkuloosi, artriidi korral. Lagrits aeglustab AIDSI kulgu. Tugevdab immuunsussüsteemi. Tal on aspiriinilaadne toime, vähendades valu ja palavikku. Pärsib allergilisi reaktsioone nagu heinapalavik, nohu, silmapõletik ning bronhiaalastma. Rahvameditsiinis kasutatakse lagritsajuure tükkidest või pulbrist tehtavat tõmmist.
 
Lagritsajuur
Nahahoolduses
Lagritsajuur sisaldab taimset kolesterooli, mis parandab naha elastsust, ennetab kortsude teket ning on antibakteriaalse toimega. Glütsürrisiinhape, mis on muide 50 korda magusam kui suhkur ning kutsutakse ka mustaks suhkruks, rahustab ärritunud nahka ning on viirustevastane (sh herpes) antibakteriaalne aine. Kasutatakse allergiast, atoopilisest dermatiidist, psoriaasist põhjustatud vaevuste – punetus, lööve, sügelus, paistetus – leevendamiseks. Lagrits on hüdrokortisooli ja hüdrokonooni looduslik aseaine. Pikaajaline lagritsaekstrakti kasutamine vähendab pigmendilaike (sh päikesekiirgusest tingitud) ja muudab naha heledamaks. Magusjuur on üks looduslikku UV kaitset pakkuvatest taimedest. Seda kasutatakse haavade hooldamisel, kui need pole veel täielikult paranenud, et vältida armkoe tumedamat pigmenti. Antioksüdandid lagritsajuures aitavad vabastada nahka kahjustavatest vabadest radikaalidest. Lagritsaekstrakti kasutatakse akne korral, kuna ta reguleerib naha rasueritust.
 
 
It’S SKIN tootevalikus on Power 10 Formula lagritsaekstraktiseerum ja rahustav lagritsaekstraktimask.

 


 
Kasutatud allikad:
http://www.herbwisdom.com/herb-licorice-root.html
http://www.livestrong.com/article/157697-licorice-extract-and-skin-care/
https://middlepath.com.au/plant/Licorice-Root_Glycyrrhiza-glabra_Fabaceae_Liquorice_Sweet-Root_Black-Sugar.php
 

 

Kommentaarid